پیکزو چیست ؟

پیکزو یک فروشگاه آنلاین برای فروش محصولات دیجیتال (Digital Goods) است و شما میتوانید هرچیزی که به صورت دیجیتال میخواهید خرید کنید مثل فایل لایه‌باز،فایل های گرافیکی ارزشمند ، عکس و … را از آن تهیه نمائید.

نحوه کارکرد پیکزو

پیکزو با الگو برداری از نمونه خارجی خود freepik راه اندازی شده است با این هدف که بازار بزرگی برای طراحان باشد و روند فعالیت به گونه ای است که متخصصان (مثلا یک گرافیست) محصول خود را آماده مینمایند(مثلا طرح یک کارت ویزیت) و عرضه میکنند. کارمندان پیکزو بر روی محصول متخصصان قیمت گذاری میکنند و خریدار ها نیز بر اساس نیاز خود خریداری میکنند.

قیمت برآورد شده به مراتب پایین تر از حالت طراحی اختصاصی هست که این به نفع خریدار است و در فروش تعداد بالا به نفع فروشنده نیز است چون یک بار ایجاد کرده است و بارها فروخته است.

یک مزیت دیگر در روند پیکزو این است که محتوا (که قسمت اصلی هر وبسایت است) توسط فروشندگان تولید میشود و بازدیدکننده نیز از طرف همین فروشنده ها به سمت محصولاتشان هدایت میشود. پس محتوا و خریدار هر دو از سمت تولید کننده محصول به سمت پیکزو هدایت میگردد و این یعنی یک سایت با چرخه خودکار است.

مزیت پیکزو

در پیکزو برخلاف سایر فایل‌استورهای ایرانی تنوع محصولات وسیع تر و کیفیت بهتری وجود خواهد داشت، چرا که هدف در پیکزو صرفا تولید یک اثر گرافیکی یا ویدیویی نرمال نیست و بدنبال ایجاد یک ارزش در حوزه دیجیتال مارکتینگ هستیم. این ارزش در زمینه‌های مختلف تداعی خواهد یافت و با رعایت اصول و  خدمات یک مرجع معتبر برای خرید و فروش محتوای دیجیتال خواهیم بود.

 

چشم انداز پیکزو

از آنجایی که در دسته های طراحی سایت و گرافیک و عکس و برنامه نویسی ( به غیر از فیلم و آهنگ و لایسنس که با شرکت های خاص عرضه کننده ای قرارداد بسته میشود)، متخصصان فرصت عرضه محصولات خود را دارند و ۸۰٪ درآمد حاصل از فروش محصولاتشان را خودشان دریافت میکنند، کار آفرینی بزرگی در حوزه فناوری اطلاعات صورت میگیرد. یعنی مثلا اگر کل سیستم پیکزو در یک ماه ۱۰۰ میلیون تومان فروش ایجاد نماید، ۸۰ میلیون آن به خود فروشندگان میرسد و اگر این مبلغ را با یک کارگاه یا کارخانه مقایسه کنید انگار به بیش از ۶۰ نیرو مشغول به کار هستند، و حقوق ماهیانه اداره کار پرداخت میگردد که این روند فرصت خیلی خوبی برای درامدزایی افراد علاقه مند و متخصص را پدید می آورد.